Sunday, December 2, 2012

Talv on käes

 

Pole juba ammu postitanud, sest pole õieti aega olnud linnaloal. Üritan seekord, siis ära blogida, mis eelnevatel kordadel blogimata on jäänud. Mainin kohe ära, et külm ja pime talv, mis on kätte jõudnud mõjub üsnagi masendavalt ja demotiveerivalt kogu meeleolule, seega leiab sellest postitusest rohkem kriitikat kui tavaliselt.

Alustaks, siis kronoloogiliselt. 5.-11. november oli baasNAKi viimane nädal, ehk siis selle nädalaga lõppes ära juhtimise ja jalaväe osa kursusest. Viimases metsalaagris suutis meie jagu kõige täpsemalt sihtmärkidele pihta lasta nii, et meie jagu sai pataljoni tagasi tulles lipujaoks. Lipujaol on, siis erinevaid privileege, ehk siis elu on veidi inimlikum. Lipujagu saab esimesena sööma minna, ei pea jooksma mõttetut tehnohalli ringi enne ja peale söömist ja teoorias ka eelisjärjekorras saab linnaloale nädala lõpus. See kõik on kodukorras kirjas. Aga see vaid teoorias on ja praktikas see kõik alati ei kehti.

Tegime terve nädala erinevaid eksameid, käsu andmise peale, jao juhtimise, jalaväe taktika peale. Endal läksid eksamid kõik hästi ning arvestades seda ja, et ma olin lipujaos – oli üllatus suur, kui mind otsustati nädalavahetuseks linnaloale mitte lubada. Ja üldse jäi lipujaost 10st 4 sisse. Nii, et see, väljalubade andmisel vaadatakse õppeedukust ja et lipujagu saab eelisjärjekorras on vaid paberil. Tegelikkuses pole alati nii.

Sain, siis ühe nädalavahetuse kasarmus veetud. Iseenesest, midagi hullu pole, aga nõme on see, et otsitakse mingeid mõttetuid põhjusi, miks ühte või teist saaks sisse jätta. Mulle väideti, et mingil hetkel ma hoidsin lippu ebakorrektselt (saaksin aru, kui tõesti ma midagi sellist oleksin teinud ja rühmavanem oleks tulnud ja mulle selle kohta märkuse teinud, aga ta vaid väitis, et nägi mind kusagilt kaugelt lippu valesti hoidmas), mõnel oli saapaviks puudu, teine oli valel hetkel jaoülem. Ühesõnaga otsitud põhjused. Ei saagi aru, miks peab see nii olema, kui ometi saab vaadata ju õppeedukust, sest tegemist oli ju eksaminädalaga.

Või üldse, miks peab kogu seda linnalubade asja nii perversselt ajama, et kunagi ei tea, kas saab välja või mitte. Oleks inimlikum, kui oleks näiteks mingi graafik, mille alusel lastakse väljaloale. Aga siis ju öeldakse, et me ei peagi kedagi välja laskma. Küsiks see peale, aga miks peaks üldse kedagi kinni hoidma. Sest olgem ausad – nädalavahetustel muutub see kasarmu vanglaks. Midagi teha pole, istud ainult tagumikku laiaks. Inimesed lausa hakkavad kauplema ja raha pakkuma selle nimel, et saaks kellegi teisega ära vahetada. Aga kahe päeva vabaduse eest tuleb maksta üsna kõrget hinda. Ei saa aru, miks see nii ebainimlikuks aetakse. Ja miks ÜLDSE vaja kedagi vastu tahtmist sisse jätta. SBK juba ammu läbi ju.

Järgmine nädal 12. – 18. november. Oli esimene eriala nädal. Meedikud läksid meist lahku – nemad jätkavad kursust Vahipataljonis. Meie saime, siis lõpuks ka teada oma erialad. Minust saab väliköögi ülem. Kui NAK läbi, siis peaksin saama endale meeskonna kuhu kuulub jaoülem, jaoülema abi, kokk, kokaabi ja 2 autojuhti, kellel on E-kategooria käes. Siiamaani olen üsna rahul eriala valikuga. Nädal möödus üsna kiiresti, õppides õppetunni läbiviimist. Reedel tuli linnaluba, aga ainult 1 päevaks. Pühapäeval pidi meie rühm minema Jägala kanti tegema vastutegevust Kaitseliidule. Midagi väga erilist polnud, saime ülesandega kenasti hakkama.

19. – 25. november. Õppisime intensiivselt oma välikööki. Seda nii teoorias ja praktikas. Panime seda mitmeid kordi üles ja võtsime maha. Iseenesest, midagi keerulist pole nii, et saime seda isegi harjutatud tunduvalt rohkem, kui vaja. Jällegi, midagi erilist. Reedel väljaloale ja lõpuks ka korralik väljaluba – 2 päeva. Ei tahtnud eriti millegagi tegeleda too nädalavahetus. Puhkasin lihtsalt välja.

See nädal, ehk 26. november kuni 2. detsember. Jällegi jätkasime väliköögiga. Neljapäeval käisime Kloogal, et asja ka maastikul proovida. Järgmine nädal, siis jälle välilaagrisse.

Ei suuda juba puhkust ära oodata. Jäänud ei ole küll väga palju – 3 nädalat, kuid need nädalad saavad olema päris rasked ja tüütud. 1 nädal metsas, siis lõpurännak, eksamid. Nii et midagi meeldivat pole tulemas. 21. dets siis kuupäev, mida ootan. Kuigi ei kujuta ette veel, kuidas see puhkusele minek välja hakkab nägema. Sest mingi hetk peame ju tagasi Tagalapati kolima. Ise loodan, et teeme seda alles, siis kui puhkuselt tagasi tulema, siis ei pea Paldiski ja Tallinna vahet seilama  nii palju.

Pilte meie väliköögi õpingutest:

20121129_124603

1 comment:

 1. Buon anno!
  Bonne année!
  Happy new year!
  Feliz Ano Novo!
  Счастливого Нового Года!
  С Новым Годом!
  ¡Feliz año nuevo!
  Ein gutes neues Jahr!
  Szczęśliwego Nowego Roku!
  Boldog új évet!
  Gelukkig nieuwjaar!
  Un An Nou fericit!
  İyi seneler!
  Yeni yılınız kutlu olsun!
  Gott Nytt År!
  Buon anno!
  Onnellista uutta vuotta!
  שנה טובה!
  Godt nytt år!
  Štastný nový rok
  Sretna Nova godina!
  عام جديد سعيد !
  Ευτυχισμένος ο καινούργιος χρόνος!
  Šťastný nový rok!
  Godt nytår!
  Feliĉan novjaron!
  Bonan novjaron!
  Srečno novo leto
  Feliç Any Nou!
  Gëzuar vitin e ri!
  Srećna Nova Godina!
  نايا سال مبارک هو
  Щастлива Нова година!
  Xīnnián hǎo!
  Achemasite omedetoo !

  ReplyDelete